Toor Zd-1 3d Yeraltı Görüntüleme Cihazı Full Paket

Toor Zd-1 3d Yeraltı Görüntüleme Cihazı Full Paket

Toor Zd-1 3d Yeraltı Görüntüleme Cihazı Full Paket


Full Paket içinde toor-zd-1, toor zd-5 frekanlı alan tarama toor-zd-3 rezistivite cihazı dahildir,


NOT :  Dünya çapında tüm testlere tabidir.


oda, tünel, mahsen, oda mezar, geçitler , koridorlar, kaya mezarlar, tuğla mezarlar, küp mezarlar, yapı temelleri, açılıp kapatılmış zemin farklılıkları, toprak altındaki hava almamış yapı farklılıklarını tespit edebilen  metalleri 30 metreye kadar bulabilen yeraltı görüntüleme sistemidir. 


BİLGİSAYAR İLE TARAMA


NOT : Leptop dizüstü bilgisayar dahil değildir.


1. Toor Görüntüleme Cihazınızı açın ve uydulara bağlanmasını bekleyin.


Cihazınız uydulara bağlanarak kullanıma hazır hele geldiği zaman cihaz ekranında ki uydu animasyonu geçerek yerine cihazın ana menüsü gelecektir. Cihazınız bulutlu havalarda ve bina içlerinde uydu bağlantısını kuramaya bilir.


2. Ekranın solunda (Bluetooth) simgesinin olduğuna emin olun


3. Ekranın sağında ki Kırmızı Start tuşuna basınız. Ekran aşağıdaki şekle gelecektir.


4. Bilgisayarınızı açın ve masa üstünde yer alan “Toor Görüntüleme” uygulamasını çalıştırın. Ekrana gelen 3 seçenekten ortadakini (Graund Scan) seçin.


5. Yeni gelen görünümdeki sol alttaki kırmızı renkli Connect tuşuna basın.


6. Eğer bağlantı güvenli bir şekilde kurulup cihazla bilgisayarınız bağlanırsa Toor Görüntüleme Cihazınızın ekranında sağ üst köşede kırmızı bir üçgen çıkacaktır. Bu üçgen cihazınız ile bilgisayarınız bir birine bağlı olduğu sürece cihazın ekranında görünecektir.


7. Toor görüntüleme cihazının Sağ üstünde kırmızı üçgen varken cihazınızın tutma yerinin üstünde baş parmağınıza yakın yerde bulunan çekim tuşuna bir kere basarak cihazınızı çekim moduna alınız.


8. Çekim moduna geçen cihaz artık araziyi taramaya hazırdır. Arazide her adım attığınızda acele etmeden cihazın üstündeki çekim tuşuna bir kere basıp bırakınız. Bu işlemi her yaptığınızda cihazınızın bilgisayarınıza sensör değerlerini gönderdiğini bilgisayarınızın ekranına baktığınızda göreceksiniz. Çekimlerinizi


20 adımın altında yapmayınız. Çekim alanınız bittiği zaman bilgisayar ekranınızın en altında ki End Scan tuşuna basıp, Görüntüleme cihazınızın ekranındaki Stop tuşuna basınız.


Bu sayede çekim işlemini tamamlamış olacaksınız.


Cihazınız her çekim işleminde üstteki resimdeki kırmızı alandaki gibi bir dosya adı belirler. Bu ad çekim yaptığınız gün-ay-yıl_saat-dakika-saniye.dat şeklindedir. Bu dosya adına çekim işlemini yaparken bakınız çünkü çekim sonunda bu dosya adı ile işlenmiş görüntüye ulaşacaksınız. Bu pencereyi Sağ alttaki Close tuşuna basarak kapatınız. Her çekim arazi tarama işlemi için yukarıdaki adımları sırasıyla yapınız.


B.) TARANMIŞ GÖRÜNTÜLERİ İŞLEMEK VE DEĞERLENDİRMEK


1. Taradığınız görüntülere ulaşmak için ekranın en solunda ki Open Project tuşuna basınız.


2. Açılan ekranın solundan 1 ile gösterilen noktadan açacağınız dosyayı bulup üstüne mouse ile bir kere tıklayarak seçiniz. Dosya seçtikten sonra ekranın sağındaki 2 ile gösterilen yerdeki Surfer tuşuna basınız ve görüntü işlenirken Ekranın sağında yer alan Please Wait yazısı kaybolana kadar bekleyiniz.


3. İşlenen görüntüyü surferde inceleyerek değerlendirmenizi yapınız


Gnd sat, çok büyük derinliklerde eski hazinelerin ve gömülerin bulunmasında ve tespitinde daha hızlı ve daha doğru sonuçlar sağlayan tamamen yeni bir yer altı görüntüleme teknolojisine sahip bir 3D yer altı görüntüleme cihazıdır.


Gnd sat 3D yer altı görüntüleme cihazı aracılığıyla, antika ve altın hazineleri arayan profesyonel araştırmacılar ve hazine avcıları için uygun arama sistemine sahiptir


Gnd sat , tarama verilerini görsel olarak analiz etmek için tüm araçları sağlayan güçlü analiz uygulaması surfer data ile 3D görüntü alabilir yer altı görüntülemenin sonuçlarını leptop sayasinde görüntüleyerek zengin bir görsel kullanıcı deneyimi sağlar.


Özellikler


Gnd sat , benzersiz ve yeni yer altı görüntüleme teknolojisine sahip Güçlü bir 3D yer altı görüntüleme cihazıdır.


Hazine arama, arkeolojik kazı ve tüneller, odalar gibi yer altı boşluklarının tespiti için kullanılabilen çok amaçlı bir cihazdır.


Farklı hazine arama uygulamaları ve metal algılama amaçlarına uygun 3 arama sistemi.


Daha fazla kapsama alanı ve daha hızlı tarama imkanı sunan benzersiz 3d yer altı görüntüleme


Gnd sat, uzun süreli kullanım ve zemin taramasına uygun pratik modern bir tasarıma sahiptir.


Yeniden şarj edilebilir harici lityum iyon pillerle çalıştırılması, uzun süre çalışmayı sağlar.


Arama Sistemleri


3D Yer Altı Görüntüleme


3D Yer Altı Görüntüleme Sistemi 


Gnd sat cihazında tespit için en güçlü sistem olan 3D zemin tarama sistemi,


3D zemin tarama sistemi, elde edilen tarama verilerini, surfer data 2D görselleştirme olarak veya surfer data uygulamasıyla birlikte verilen leptop üzerinde 3D grafik sunumu olarak görüntüler ile inceleme yapabilirsiniz.


Ana menüden sistemi seçtikten sonra, cihaz programı kullanıcının tarama sonuçlarının nasıl görüntüleneceğini seçmesine izin verir.


Bu seçenek, zemin taraması yapma yöntemini tanımlar, yani ölçümlerin her tarama noktasında nasıl kaydedileceği anlamına gelir.


Manuel: Manuel modda, cihazın ana ünitesindeki kırmızı buton k butonu kullanılarak kullanıcı tarafından manuel olarak gerçekleştirilen tarama ölçümünün kaydı.


Ortadaki D butonu Bu modda cihaz, ölçüm noktalarının otomatik olarak alınmasından sorumludur


En sağdaki R butonu çekimi bitirir


Tek Yön: Bu durumda, tarama noktaları her bir tarama çizgisine tek yönde kaydedilir. 


Başka bir deyişle, ölçüm kaydının yönü her bir tarama çizgisinde belirli bir yöndedir. 


Örneğin, güneyden kuzeye doğru başlayıp, her çizgi için bu, tarama çizgilerinin başlangıç noktalarının aynı tarafta olduğu anlamına gelir.


Boyutları uzunluk 36 cm


Eni 19 cm


Derinlik 9 cm


Önceden tanımlanmış alan içinde zemin taraması için başlangıç noktasıdır ve aşağıdaki iki seçenekten biri seçilebilir:


Sol: bu durumda tarama işlemi tarama alanının sol alt köşesinden başlar.


Sağ: zemin taraması, alanın sağ alt köşesinden başlayacaktır.


Önceden açıklanan zemin tarama ayarlarını yaptıktan sonra, Tarama sekmesi, taramaya başlamak için bir düğme ile seçilen ayarları özetler ve kullanıcı, tarama işlemini gerçekten başlatmak ve sonuçları kaydetmek için Tamam düğmesine basabilir.


Tarama işlemi bittikten sonra verileri kart sayesinde leptop a aktarır ve surfer data programı sayesinde aldıgınız verileri görüntüleyebilirsiniz.


              [ Toor Zd5 Frekanslı alantarama ]


Toor Zd5 alantarama frekans özelliği sayesinde boşluk, oda, mezar,tünel,yapı,mahsen,define,altın, gümüş, bronz, bakır, su, elmas, demir, kursun, alüminyum, gibi metallerin çapına göre 30 metre


derinlik verebilmektedir.


Zd5 açıldığı andan itibaren arama yapma özelliğine sahiptir.


Girdiğiniz frekans özelliğine göre arama yapabilirsiniz.


Zd5 Alantarama çalışma frekansları


5300 hz de karatların insan yapımı altın objelere yanıt vermektedir ve 5400 ve 5500 hz frekansları ise düşük karat takıları çekme eğilimindedir.

Bu nedenle farklı frekanslarda birden fazla kontrol yapılması gerekir. Çift kontrol yaparken, tekrar tarama yapın. Eğer anten daha güçlü tepki verirse bu bir mineraldir.


( ÇOK ÖNEMLİ BİR BİGİDİR ) SADECE TOOR ZD-5 ALAN TARAMAYA ÖZEL BİR ÖZELLİKTİR HİÇ BİR ALAN TARAMADA BU ÖZELLİK YOKTUR 


Toor zd5 frekanlı alan taramanın en büyük özelliği ise mod geçişlerinde aşağıda yazan modlarda kutuplara göre özellik taşır bu özllik ise kullanıcıya kalaylık sağlar , Örnekle açıklayalım diyelimli altın arayacaksınız yada boşluk aşağıda yazan frekanlarda boşluk modu diyelim 200 hz de kullanıca hedefe gitmiyorsa  frekan değişimine gidilir bu değişim kullanıcıya çok avantaş sunar 205, 210 , 215 , frekans değiştirerek kullanıcı kendi frekansını çok rahatlıkla bulabilmektedir. )


Gümüş - 8700 Hz


Demir - 16800 Hz


Kurşun - 4000 Hz


Alüminyum - 6800 Hz


Bronz - 1180 Hz


Bakır - 11200 Hz


Elmas - 12200 Hz


Su - 9500 Hz


Boşluk - 200 Hz 


Fosfor ( kemik ) - 61 hz


        [ Toor Zd-3 Rezistivite cihazı ]

Toor Zd-3 Rezistivite

Toor Zd-3 Rezistivite cihazı 2 parçadan oluşmaktatır.

Toor zd-3 GPr mantığıyla çalışır alıcı ve verici antenlere sahiptir


1.ci parça 2 kazıklı cihazdan oluşmaktadır. Toprağa 2.4 ghz sinyal atımı sunar, cihaz da bulunan anten sayesinde cihazın 2.ci parçası olan ana üniteye kablosuz  bağlantı sayesinde veri göderir.

2.ci parça ana ünite oluşmaktadır. Dijital ekran + 50 0 sıfır konumu ve - 50 rakamı vardır ekranın alt kısmında ise zero yani kalibrasyon ayarı bulunmaktadır.Bu kalibrasyon ayarı sıfır konumuna getirilir ve kalibrasyon ayarı tamamdır.Sıfır konumunda arama yapmaya hazırdır, 

Toor Zd-3 Rezistivite kullanımı 

Toor Zd-3, kazıklarının boyu 8 cm dir toprağa 1 cm kalana kadar batırılır ve cihaz açılır aynı anda ana ünitede açılır kalirasyon ayarı yapılır vr 15 dakka beklenir, Aramak istediğiniz derinliği kullanıcı ayarlar bu derinlik nasıl ayarlanır, ÖRNEK Diyelimki 10 metre derine bakmak istiyorsunuz bu sefer yera çaktığımız cihazımızda 20 metre geri çekilerek etrafında daire çizmeye başlıyoruz veri akımı sağlandıgında ise çizdiğimiz dairade bir hadef tespitinde ise eğer bir boşluk,oda, mezar, mahsen varsa cihaz size sıfırdan -50 grafik atar ve kazıklı cihazla aranızda bir boşluk olduğunu söyler eğerki sıfırdan + 50 ye grafik atarsa bir metal olduğunu söyler.


Bu arada drinlik hesaplaması yapmanız gerekiyor bunuda yakaladığınız hedef üzerine giderken ana ünitenin ışıkları ve zil devreye girer yere çakılı olan cihazla ana ünite arasında kalan yer size derinliği verir.


Cihaz çok hafif olup ister cebinizde ister çok küçük çantaya sığar bu sayede sizi yormaz.

Maxsimum derinlik 50 metredir

Kullanım süresi 5-8 saat arasında

Garanti : 2 Yıldır


Defineler, antik kalıntılar, arkeolojik mezarlara, mağaralara ve yeraltı boşluklarına yönelik keşif ve arama konusunda uzmanlaşmış olan dünyadaki üstün teknolojiyi bir araya getiren üstün bir tespit cihazıdır. Hazine Avcıları,Tarihçiler, Arkeolog'ların en çok tercih ettiği cihazlardan biridir.


En güvenilir dünya devi firmaların sıfır ve  ikinci el farklı ürünlerini görmek için web sitemizi ziyaret edebilir en cazip fiyatları almak için bizi arayabilirsiniz.

Türkiyenin En Güvenilir Kapsamlı Dedektör Firması Dedektorara.com

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu

Toor Zd-1 3d Yeraltı Görüntüleme Cihazı Full Paket

Whatsapp İletişim

 

05325081492

  • : 259
  • Ürün Kodu: 240418111418
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 1.553.225,72TL
  • Vergiler Hariç: 1.294.354,76TL

Etiketler: Toor Zd-1 3d Yeraltı Görüntüleme Cihazı Full Paket, toor, zd-1, yeraltı, görüntüleme, cihazı, full, paket